University of Minnesota Extension
www.extension.umn.edu
612-624-1222
 Menu  Menu

Extension > Youth Development > Minnesota 4-H > State Fair > Results > Locate Results

State Fair Results

Sorting Options

Placing and abbreviation explanation
Other results information and help
Return to main state fair results page

Last NameFirst NameClass DescriptionOpt1Opt2CountyPlacing
Aanerud Micah Aerospace-Gr. 6-8Poster and Booklet Stevens 
Aanerud Micah Rube Goldberg Participant - WITH housing-Gr. 3-8  Stevens 
Aanerud Rebekah Photography Elements-Gr. 9+Picture of New York from Ellis Island GrantBL
Aanerud Savannah Health-Gr. 9+Run for More than Just the Finish Line Stevens 
Aarsvold Craig Shop - Primarily Wood-Gr. 6-8wood table Dodge 
Aarsvold Lafe Photography Elements-Gr. 6-8rural road scene Wabasha 
Aarsvold Lafe Class 7 - White Face Market Lamb (86-131 lbs.)  WabashaBL
Aarsvold Lafe Class 1 - Market Lamb Intermediate Showmanship (a)  WabashaPA
Aarsvold Liza Crafts-Gr. 9+  Dodge 
Aarsvold Nick Photography Elements-Gr. 9+night landscape scene Wabasha 
Aase Hudson Poultry Issue - Biosecurity - Intermediate  SteeleBL
Aase Parker Other Small Breed Purebred-Junior Buck  SteeleBL
Aasen Donald Toggenburg Purebred or American-Milking 3 & 4 Yr Doe  PineBL
Aasen Donald Dairy Goat Showmanship - Novice (Group 1)  PineBL
Aasen Donald Shop - Primarily Metal-Gr. 6-8  PineBL
Aasness Kenzie Holstein-Grade-Fall Calf  Otter Tail - WestRD
Abbas Kyle Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Ramsey 
Abbas Kyle Photography Elements-Gr. 6-8Elements of Photography Digital Ramsey 
Abdikadir Abdirahman 4-H New Ways  Hennepin 
Abdikadir Abdullahi Ridw Illus Presentation-Team-Reg Encampment  Hennepin 
Abdikadir Roodo Illus Presentation-Team-Reg Encampment  Hennepin 
Abdikadir Roodo Performing Arts-Gr. 9+If I Was a Man Hennepin 
Abdul Rashid Amanina Youth in Action-Individual-Reg Encampment  Olmsted 
Abdullah Khalil 4-H New WaysUrban Day Ramsey 
Abelson Carly Child & Family Development-Gr. 6-8Travel Fun Book Washington 
Abelson Carly Demonstration-Individual-Regular Enc  Washington 
Abrahamson Joseph Dairy interview finalist  ChisagoPA
Abrahamson Joseph Crossbred & Other Br-Smr Jr Yrlg  ChisagoPR
Abrahamson Timothy Holstein-Registered-Aged Cow  ChisagoBL
Abrahamson Timothy Dairy interview finalist  ChisagoPA
Abrahamson Timothy Dairy interview winner  ChisagoPA
Ackerman Allie Clothes You Buy-Gr. 6-8Hot Pink Lace Dress Benton 
Ackerman Jacob Holstein-Registered-Wtr Sr Yrlg  BentonRD
Ackerman Nicole Foods And Nutrition-Gr. 6-8Energy Ball Bars - non-bake Benton 
Acuna Adam 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
Adams Mckenzie Share The Fun-Reg Encamp NO Housing  Washington 
Adamski Rose Global Connections-Gr. 9+Scrapbook Renville 
Addy Jace Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Nicollet 
Adermann Austin Reg Chianina-Jr YrlgReserve Champion Chianina Heifer Crow WingRC
Adermann Austin Class 26 - Breeding Beef Senior Showmanship (a)  Crow WingPA
Adkins Matthew Class 2 - Middleweight Dairy Market Goats (65-78 lbs.)  ScottRD
Adkins Matthew Dairy Market Showmanship - Intermediate  ScottBL
Adkins Michael Dairy Goat Showmanship - Intermediate (Group 2)  ScottPR
Adkins Michael Toggenburg Purebred or American-Milking 2 Yr Doe  ScottBL
Adkins Rebekah Nubian, Purebred or American-Milking 3 & 4 Yr DoeChampion Nubian Senior Doe ScottCH
Adkins Rebekah Dairy Goat Showmanship - Senior (Group 2)  ScottPR
Adrian Bryce Class 2 - Market Lamb Intermediate Showmanship (b)  CottonwoodPA
Adrian Bryce Class 9 - Speckle Face Market Lamb (123-140 lbs.)Reserve Champion Speckled Face Market Lamb CottonwoodPR
Adrian Melanie Class 11 - Lightweight Black Face Market Lamb (108-123 lbs.)  CottonwoodPR
Adrian Melanie Class 23 - Market Lamb Advanced Showmanship (d)  CottonwoodPA
Aga Jack Other Large Breed Purebred-Intermediate Doe  AnokaBL
Agerter Simplicia Share The Fun-LS Weekend NO Housing  Dodge 
Agerter Simplicia Crafts-Gr. 6-8  Dodge 
Aggen Garrett Class 13 - Division II Crossbred Barrow (273-277)  FillmoreBL
Aggen Hunter Class 15 - Cow/Calf Senior Showmanship (b)  FillmorePA
Aggen Hunter Reg Simmental (Purebred & Foundation)-Cow/CalfReserve Grand Champion Cow/Calf PairChampion Simmental Cow/Calf PairFillmoreCH
Aguilera Josibeth Fashion Rev-Clothes U Buy-Gr. 6-8Blue Beaded Top White Jeans Beltrami 
Ahmed Arafat Illus Presentation-Team-Reg Encampment  Hennepin 
Ahmed Ayan 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
Ahmed Leensa Illus Presentation-Team-Reg Encampment  Hennepin 
Ahmed Mohamed 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
Ahmed Siham 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
Ahmed Zakariya 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
Ailie Kailie Class 2 - Middleweight Dairy Market Goats (65-78 lbs.)  MeekerBL
Ailie Kailie Dairy Market Showmanship - Intermediate  MeekerBL
Albers Courtney Class 19 - Heavyweight Black Face Market Lamb (150-153 lbs.)  RiceBL
Albers Courtney Class 16 - Market Lamb Senior Showmanship (d)  RicePA
Albers Ian County Arts In - Reg Encamp - W/Housing  Carver 
Albers Ian Share The Fun-Reg Encamp W/Housing  Carver 
Albers Ian Food Review-Gr. 9+Pappardelle with Hare Sauce Carver 
Albers Kaitlyn Club Community PrideClub Project - Trifold & Binder Carver 
Albers Morgan Class 12 - Market Lamb Intermediate Showmanship (l)  RicePA
Albers Morgan Class 1 - Wether Dam - Black Face (a)  RicePR
Albert Reilly Home Environment-Gr. 9+4-H Table St. Louis - South 
Albion Aces Club BannerMany Golden Opportunities - Rainbow WrightBL
Alden Lynnia Fine Arts-Gr. 9+Hourglass Drawing Chisago 
Allen Aiden LS Demonstration-Individual-LS Weekend  OlmstedPR
Allen Colton Class 2 - Dairy Steer Division 1 (b)  MowerBL
Allen Isabel Red & White-Jr Yrlg  HoustonPR
Allen Kaysie Nigerian Dwarf-Milking Yearling Doe  MowerBL
Allen Kaysie Dairy Goat Showmanship - Novice (Group 2)  MowerBL
Allen Matthew Class 3 - Registered Angus Steer (b)  OlmstedBL
Allen Matthew Class 9 - Market Beef Senior Showmanship (e)  OlmstedPA
Allen Owen Class 3 - Market Beef Intermediate Showmanship (c)  OlmstedPA
Allen Owen Class 19 - Division 3 Crossbred & Other Breeds Steer (b)  OlmstedBL
Allessi Caroline Performing Arts-Gr. 9+More Than Just A Spare Washington 
Allessi Mary Exploring Animals-Gr. 6-8Elephant Binder Washington 
Allison Nicole Home Environment-Gr. 9+Bedroom Remodel Freeborn 
Allison Nicole Class 12 - Division II Crossbred Barrow (269-272)  FreebornRD
Allison Sara Foods And Nutrition-Gr. 6-8COFFEE CAKE Freeborn 
Almen Ashley LS Demonstration-Team-LS Weekend  RiceRD
Almen Ashley Share The Fun-LS Weekend NO Housing  Rice 
Almen Ashley Rabbit Poster-Gr. 6-8  Rice 
Almen Ashley Mini Lop-Senior Doe  RiceBL
Almen Ashley Poultry Poster-Gr. 6-8  Rice 
Altenburg Emily Class 14 - Cow/Calf Senior Showmanship (a)  SibleyPA
Altenburg Emily Reg Black Angus-Cow/CalfGrand Champion Cow/Calf PairChampion Black Angus Cow/Calf PairSibleyCH
Altenburg Stephanie Reg Black Angus-Cow/Calf  SibleyBL
Altenburg Stephanie Class 13 - Cow/Calf Intermediate Showmanship (d)  SibleyPA
Altendorf Aliza Class 15 - Division III Crossbred Barrow (282-285)  GoodhueRD
Altendorf John Class 6 - Registered Yorkshire Barrow (280-294)  GoodhueBL
Altendorf Nathan Class 2 - Market Gilts (244-258)  GoodhueBL
Altendorf Nathan Swine interview finalist  GoodhuePA
Altmann Ashtyn Mini Rex-Senior Buck  RedwoodRD
Alto Katie Fine Arts-Gr. 9+digital drawing-purple witch Blue Earth 
Amborn Leah Photography Elements-Gr. 6-8Black & White Photo 11 x 14 Martin 
Amborn Leah Polish-Senior Buck  MartinBL
Amick Tyler Poultry Issue - Breeding - Senior  MowerRC
Amick Tyler Poultry BBQ Contest - ages 14-19 on 1-1-2015  MowerPA
Amick Tyler Photography Elements-Gr. 9+WELLS CATHEDRAL LANDSCAPE Mower 
Ammann Hayden Prospect Calf-Heifer [Class 1]  MartinBL
Ammann Hayden Class 17 - Cow/Calf Senior Showmanship (d)  MartinPA
Andersen Cody Class 17 - Division III Crossbred Barrow (291-300)  McLeodRD
Andersen Riley Share The Fun-Reg Encamp NO Housing  Carver 
Anderson Alex Class 6 - Registered Yorkshire Barrow (280-294)  WashingtonRD
Anderson Allison Needle Arts-Gr. 6-8Christmas Tree Skirt Yellow Medicine 
Anderson Amanda Fashion Rev-Clothes U Buy-Gr. 9+white top/floral skirt Sibley 
Anderson Amanda Dairy Goat Showmanship - Senior (Group 1)  SibleyPR
Anderson Amanda Alpine-Milking Doe 5 + Yrs  SibleyBL
Anderson Annika Wildlife Biology-Gr. 6-8black bathouse & booklet Olmsted 
Anderson Bailey Class 10 - Speckle Face Market Lamb (143-158 lbs.)  MowerPR
Anderson Bethany Mini Rex-Senior Doe  NicolletPR
Anderson Bethany Rabbit interview finalist  NicolletPA
Anderson Blaine Class 1 - Market Gilts (197-242)  MowerPR
Anderson Blaine Gen Livestock Judging  Mower 
Anderson Brooke Class 10 - Cow/Calf Intermediate Showmanship (a)  SwiftPA
Anderson Brooke Reg Red Angus-Cow/Calf  SwiftBL
Anderson Bryn Cons Dec Jdg-IntIntermediate Team Jackson 
Anderson Bryn Class 3 - Registered Hampshire Barrow  JacksonRC
Anderson Callie County Arts In - Reg Encamp - W/Housing  Anoka 
Anderson Callie Exploring The Environment-Gr. 6-8Endangered birds in MN poster Anoka 
Anderson Carl Small Engines-Gr. 9+Poster on small engines Redwood 
Anderson Chloe Class 5 - Registered Yorkshire Barrow (231-278)  FreebornBL
Anderson Chloe Class 19 - Heavyweight Black Face Market Lamb (150-153 lbs.)  MowerBL
Anderson Christopher Shooting Sports-Gr. 6-8Survival Kit Clay 
Anderson Eli Club Community PrideTrifold Poster - Birthday bags St. Louis - North 
Anderson Elizabeth Non Garment Clothing Exh-Gr. 6-8Shoulder Bag McLeod 
Anderson Emma Indoor Gardening-Gr.6-8Fairy Garden Pennington 
Anderson Ethan Reg Southdown-Jan Ewe Lamb  KanabecBL
Anderson Ethan Class 34 - Breeding Sheep Advanced Showmanship (a)  Kanabec 
Anderson Gretta Class 1 - Dairy Steer Division 1 (a)  GoodhueRD
Anderson Irene Flemish Giant-Intermediate Doe  RedwoodBL
Anderson Irene Home Environment-Gr. 9+Small maroon end table Redwood 
Anderson Irene Rabbit interview finalist  RedwoodPA
Anderson Jacob Crossbred-March Gilt  NicolletRD
Anderson Jake Holstein-Registered-Spr Jr Yrlg  StevensRD
Anderson Jaron Dairy Goat Showmanship - Novice (Group 1)  Otter Tail - WestBL
Anderson Jaron Unrecorded Grade-Sr Doe KidChampion Unrecorded Grade Junior Doe Otter Tail - WestBL
Anderson Jennah Water/Wetlands-Gr. 9+Three Main Invasive Species in MN MeekerRD
Anderson Jimmy Home Environment-Gr. 6-8antique refin, carpenters trunk Goodhue 
Anderson John Class 17 - Division III Crossbred Barrow (291-300)  Blue EarthBL
Anderson Jonathan Fine Arts-Gr. 9+LANDSCAPE DRAWINGS Freeborn 
Anderson Joseph Computer-Gr. 6-8IP Webcam Security System WrightPR
Anderson Joshua Photography Elements-Gr. 6-8Crop Duster Photo MeekerBL
Anderson Kalli Class 18 - Heavyweight Black Face Market Lamb (148-149 lbs.)  LyonBL
Anderson Kalli Class 1 - Market Lamb Intermediate Showmanship (a)  LyonPA
Anderson Karly Health-Gr. 9+Colon Cancer Display Washington 
Anderson Kennadie Class 1 - Registered Duroc Barrow (217-281)  KanabecRD
Anderson Levi Class 6 - Registered Yorkshire Barrow (280-294)Reserve Champion Yorkshire Barrow MowerRC
Anderson Levi Swine interview finalist  MowerPA
Anderson Levi Swine interview winner  MowerPA
Anderson Lisa Health-Gr. 9+Weight Loss Wilkin 
Anderson Mahala Shop - Primarily Wood-Gr. 6-8porch swing w/chains Olmsted 
Anderson Malory Class 17 - Middleweight Black Face Market Lamb (146-147 lbs.  StevensRD
Anderson Malory Class 9 - Market Lamb Intermediate Showmanship (i)  StevensPA
Anderson Maren Tractor-Gr. 6-8John Deere Display Washington 
Anderson Mariah Prospect Calf-Steer [Class 3]  PopeBL
Anderson Mariah Class 15 - Cow/Calf Senior Showmanship (b)  PopePA
Anderson Mary Ann Food Preservation-Gr. 6-8Loaf of oatmeal bread Redwood 
Anderson Miette Clothes you Make-Gr. 6-8sundress- floral pattern Olmsted 
Anderson Morgan Fine Arts-Gr. 6-8Wood Plaque #2 Volleyball Morgan Marshall 
Anderson Nathaniel Kie Cons Dec Jdg-Int  Jackson 
Anderson Noah Dairy Market Showmanship - IntermediateChampion Mediumweight Dairy Market Goat Otter Tail - WestBL
Anderson Noah Class 2 - Middleweight Dairy Market Goats (65-78 lbs.)Reserve Grand Champion Overall Dairy Market Goat Otter Tail - WestCH
Anderson Paige Exploring Animals-Gr. 9+Badger Exhibit Jackson 
Anderson Rachael Reg Southdown-Yearling Ewe  KanabecBL
Anderson Rachel Crafts-Gr. 6-8Drawing of Roses, thorns, vines 8X10 Wilkin 
Anderson Ross Class 9 - Market Beef Senior Showmanship (e)  Winona 
Anderson Ross Class 19 - Division 3 Crossbred & Other Breeds Steer (b)  WinonaPR
Anderson Sofia Share The Fun-LS Weekend NO Housing  Hubbard 
Anderson Teahna Fine Arts-Gr. 9+Drawing Shirley Temple Marshall 
Anderson Trevor Other Reg Breed-January Gilt  KanabecBL
Anderson Zachary Class 3 - Heavyweight Dairy Market Goats (80-97 lbs.)  Otter Tail - WestBL
Anderson Zachary Dairy Market Showmanship - Senior  Otter Tail - WestBL
Anderson Zoey Quilting-Gr. 9+Quilt Washington 
Anderson Zoey Share The Fun-Reg Encamp NO Housing  Washington 
Andree Catrina Veterinary Science-Gr. 6-8H WHAT N WHO Mower 
Andrews Annabelle Food Preservation-Gr. 6-8Tomato Jelly Anoka 
Andringa Lukas Photography Elements-Gr. 9+Water Skiing Girl Polk 
Androli Dylan Market Goat Showmanship - Intermediate  Le SueurBL
Androli Dylan Class 8 - Middleweight Market Goat - Wethers (89-97 lbs.)  Le SueurBL
Angel Andrea Fashion Rev-Clothes U Buy-Gr. 9+Black & Gray Dress Chisago 
Angellar Harmony Photography Elements-Gr. 9+Girl - Dandelion Ramsey 
Angelo Robert Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Big Stone 
Angelo Zakari Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Big Stone 
Angstman Brett Shop - Primarily Metal-Gr. 6-8  KanabecBL
Ankrum Hayden Class 16 - Division 2 Crossbred & Other Breeds Steer (a)  MurrayBL
Ankrum Hayden Class 4 - Market Beef Intermediate Showmanship (d)  MurrayPA
Annexstad Emily Holstein-Grade-Jr 2 Yr Old  NicolletPR
Annexstad Emily Dairy Judging-Sr-NO-Housing  Nicollet 
Annexstad Emily Dairy interview winner  NicolletPA
Annexstad Emily Dairy interview finalist  NicolletPA
Annexstad Leif Dairy interview winner  NicolletPA
Annexstad Leif Dairy interview finalist  NicolletPA
Annexstad Leif Dairy Judging-Sr-NO-Housing  Nicollet 
Annexstad Leif Holstein-Grade-Sr 2 Yr Old  NicolletBL
Annexstad Matthias Holstein-Grade-Winter Calf  NicolletRD
Annexstad Matthias Dairy Judging-Sr-NO-Housing  Nicollet 
Annexstad Matthias Foods And Nutrition-Gr. 9+  Nicollet 
Annexstad Matthias LS Demonstration-Individual-LS Weekend  NicolletBL
Anoka Caitlynn 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
Arellano Damian Share The Fun-Reg Encamp NO Housing  Hubbard 
Arellano Frederick Share The Fun-Reg Encamp NO Housing  Hubbard 
Arends Emily Foods And Nutrition-Gr. 6-8Caramel Pecan Pie Hennepin 
Arens Matthew Illus Presentation-Individual-Reg Encampment  Otter Tail - East 
Arens Matthew Consumer Education-Gr. 9+Lego Buying Otter Tail - East 
Arens Matthew Poultry Issue - Animal Health - SeniorH5N2 Otter Tail - EastBL
Arens Megan Netherland Dwarf-Senior Buck  Otter Tail - EastRD
Arens Micah Home Environment-Gr. 6-8Wooden crosses & Loire Otter Tail - East 
Arens Michelle Fashion Rev-Clothes U Make-Gr. 6-8Blue Polka Dot Dress Big StonePA
Arett Ethan Class 5 - Market Beef Senior Showmanship (a)  SteelePA
Arett Ethan Class 11 - Market Heifer (a)  SteelePR
Arndt Adia Fashion Rev-Clothes U Make-Gr. 6-8Blue linen shirt & blue jean shorts Anoka 
Arndt Adia Demonstration-Individual-Regular Enc  Anoka 
Arndt Adia County Arts In - Reg Encamp - W/Housing  Anoka 
Arndt Jenny Class 6 - Lightweight Market Goat - Wethers (41-75 lbs.)  Le SueurPR
Arndt Jenny Market Goat Showmanship - Senior  Le SueurBL
Arndt Madison County Arts In - Reg Encamp - NO Housing  Anoka 
Arndt Madison Demonstration-Individual-Regular Enc  Anoka 
Arndt Madison Aerospace-Gr. 9+Black cosmic rocket Anoka 
Arndt Myranda County Arts In - Reg Encamp - NO Housing  Anoka 
Arndt Reece County Arts In - Reg Encamp - NO Housing  Anoka 
Arneson Alexis Entomology-Gr. 6-8Chinese Bird Spider PopeBL
Arneson Alexis Rabbit Poster-Gr. 6-8Rabbit Poster Pope 
Arneson Alexis Market Rabbit-SingleFryer-Carcass Judging  PopeBL
Arneson Alexis Market Rabbit-Single Fryer  PopeRC
Arnsdorf Tyler Class 10 - Speckle Face Market Lamb (143-158 lbs.)  IsantiBL
Aronson Emma Polish-Junior Doe  ScottBL
Aronson Emma Quilting-Gr. 6-8  Scott 
Arp Kayla Holstein-Registered-Winter Calf  JacksonRD
Arps Elise Rube Goldberg Participant - WITH housing-Gr. 3-8  Carver 
Arps Evan Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Carver 
Arterburn Caleb Holland Lop-Senior Doe  RenvilleRD
Arthur Grace Class 2 - Wether Dam - Black Face (b) Champion Wether Dam Ewe Lamb SteelePR
Arthur Grace Class 9 - Market Lamb Intermediate Showmanship (i)  SteelePA
Arthur Lauren Class 10 - Market Lamb Intermediate Showmanship (j)Showmanship Market Lamb Medalion Winner SteelePA
Arthur Lauren Class 15 - Middleweight Black Face Market Lamb (137-141 lbs.  SteelePR
Arthur Riley Class 19 - Heavyweight Black Face Market Lamb (150-153 lbs.)Reserve Champion Heavyweight Market Lamb SteelePR
Arthur Riley Class 20 - Market Lamb Advanced Showmanship (a)Showmanship Market Lamb Medalion WinnerChampion Market Lamb Showperson Advanced DivisionSteeleCH
Arthur Riley Sheep interview winner  SteelePA
Arthur Riley Sheep interview finalist  SteelePA
Arveson Gabriel Fine Arts-Gr. 6-8Watercolor Painting of Leaves Pennington 
Arvig Myra Poultry Issue - Other - IntermediateChampion Intermediate Showmanship StearnsCH
Arvig Myra Poultry Judging Contest - Intermediate  Stearns 
Aschenbrenner Brooke Veterinary Science-Gr. 6-8Black leg display Nicollet 
Ash Brody Milking Shorthorn-Winter Calf  Mille LacsRD
Ash Dylan Milking Shorthorn--Sr Yrlg  Mille LacsBL
Ash Dylan Dairy interview finalist  Mille LacsPA
Ash Gracie Class 6 - Market Gilts (287-337)  Mille LacsBL
Aspelund EverReadies Club Banner  GoodhueRD
Athey Kaylee Meat Goat interview finalist  Big StonePA
Athey Kaylee Dairy Market Showmanship - Senior  Big StonePR
Athey Kaylee Class 3 - Heavyweight Dairy Market Goats (80-97 lbs.)  Big StoneBL
Attig Austin Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Freeborn 
Attig Austin Robotics-Gr. 6-8A CAR THAT USES SENSORS TO PARALLEL PARK Freeborn 
Attig Faith Indoor Gardening-Gr.6-8FAIRY GARDEN BEACH THEME Freeborn 
Attig Wyatt Food Preservation-Gr. 6-8CANNED GREEN BEANS Freeborn 
Attig Wyatt Rube Goldberg Participant - With NO housing-Gr. 3-8  Freeborn 
Aufforth Remington Prospect Calf-Steer [Class 1]  ClearwaterPR
Aufforth Remington Class 11 - Cow/Calf Intermediate Showmanship (b)  ClearwaterPA
Aufforth Rylee Class 16 - Cow/Calf Senior Showmanship (c)  ClearwaterPA
Aufforth Rylee Prospect Calf-Heifer [Class 1]  ClearwaterRD
Augustin Austin Sheep interview finalist  BrownPA
Augustin Austin Class 12 - Market Lamb Intermediate Showmanship (l)  BrownPA
Augustin Austin Class 4 - Wether Dam - Black Face (d)  BrownPR
Babcock Josie Poultry Issue - Production - Intermediate  AnokaBL
Babcock Josie Poultry Issue - Production - IntermediateWhat Color Egg will your Hen lay Anoka 
Babcock Josie Poultry BBQ Contest - ages under 14 on 1-1-2015  AnokaPA
Bach Dylan Satin-Senior Doe  Lac Qui ParlePR
Bach Dylan LS Demonstration-Individual-LS Weekend  Lac Qui Parle 
Bach Isaac Crossbred-March Gilt  Lac Qui ParleRD
Bach Joseph Class 35 - Breeding Sheep Advanced Showmanship (b)  Lac Qui ParlePA
Bach Joseph Comm Wh & Spkl Face-Yearling Ewe  Lac Qui ParleBL
Bachenberg Abigail Poultry Issue - Production - IntermediateProduction MartinRC
Bachenberg Abigail Poultry BBQ Contest - ages under 14 on 1-1-2015Chicken BBQ MartinPA
Bachman Markus Other Large Breed Purebred-Senior Doe  HennepinRD
Bachman Markus LS Demonstration-Individual-LS Weekend  HennepinBL
Bachman Markus Rabbit Judging-Sr-No Housing  Hennepin 
Bachman Markus Exploring Animals-Gr. 9+Watch Rabbits Grow Hennepin 
Backes Emma Photography Elements-Gr. 6-83 Hawaii pictures Winona 
Backstrom AnnMarie Foods And Nutrition-Gr. 9+pulled pork sliders Goodhue 
Backstrom AnnMarie Rabbit Judging-Sr-No Housing  Goodhue 
Backstrom AnnMarie Youth in Action-Individual-Reg Encampment  Goodhue 
Backstrom AnnMarie Rabbit interview finalist  GoodhuePA
Backstrom AnnMarie Other Small Breed Purebred-Junior Doe  GoodhueBL
Badinger Megan Mini Satin-Senior DoeChampion Advanced Showmanship Otter Tail - EastBL
Badinger Megan LS Demonstration-Individual-LS Weekend  Otter Tail - EastBL
Badinger Megan Photography Elements-Gr. 9+  Otter Tail - East 
Baer Madeline Global Connections-Gr. 6-8Norwegian Culture/History Winona 
Baggenstoss Alayna Performing Arts-Gr. 9+Cheerleading Poster MeekerBL
Bagniewski Katy Class 11 - Lightweight Black Face Market Lamb (108-123 lbs.)  OlmstedPR
Bagniewski Katy Class 21 - Market Lamb Advanced Showmanship (b)  OlmstedPA
Bahr Caleb Class 29 - Breeding Sheep Intermediate Showmanship (d)  BeltramiPA
Bahr Caleb Commercial Black Face-Feb Ewe Lamb  BeltramiBL
Bailey Jayden Class 20 - Breeding Beef Intermediate Showmanship (c)  SwiftPA
Bailey Jayden Reg Black Angus-Spr Calf  SwiftBL
Bailey Madeline Crafts-Gr. 6-8  Douglas 
Baker Andrew Jersey-3&4 Yr Old Cow  Le SueurBL
Baker Braiden Crossbred & Other Br-2 Yr Old  WabashaBL
Baker Brianna Class 32 - Breeding Beef Senior Showmanship (g)  Le Sueur 
Baker Brianna Reg Purebred Simmental-Jr Yrlg [Class A]  Le SueurBL
Baker Bridget Reg Purebred Simmental-Jr Yrlg [Class C]  Le SueurBL
Baker Bridget Class 29 - Breeding Beef Senior Showmanship (d)  Le SueurPA
Baker Hunter Class 12 - Lightweight Black Face Market Lamb (124-128 lbs.)  RockBL
Baker Hunter Class 12 - Market Lamb Intermediate Showmanship (l)  Rock 
Baker Joshua Class 33 - Breeding Beef Senior Showmanship (h)  Le SueurPA
Baker Joshua Reg Shorthorn-Jr Yrlg [Class A]  Le SueurBL
Baker Kallie Brown Swiss-Sr Yrlg  WabashaPR
Baker Katie Veterinary Science-Gr. 9+Equine Strangles - Board DouglasBL
Baker Paige Class 16 - Middleweight Black Face Market Lamb (142-145 lbs.  RockPR
Baker Paige Class 21 - Market Lamb Advanced Showmanship (b)Showmanship Market Lamb Medalion Winner RockPA
Baker Ryanne Dairy Judging-Sr-NO-Housing  Wabasha 
Baker Ryanne Ayrshire-Fall Calf  WabashaBL
Baker Ryanne LS Demonstration-Individual-LS Weekend  WabashaBL
Bakke Damen Reg Purebred Simmental-Jr Yrlg [Class B]  ClearwaterBL
Bakke Damen Class 19 - Breeding Beef Intermediate Showmanship (b)  ClearwaterPA
Bakken Blake Class 20 - Heavyweight Black Face Market Lamb (154-157 lbs.)  ClayBL
Bakken Blake Class 11 - Market Lamb Intermediate Showmanship (k)  Clay 
Bakken Payton Class 7 - Market Lamb Intermediate Showmanship (g)  Clay 
Bakken Payton Class 14 - Lightweight Black Face Market Lamb (134-136 lbs.)  ClayBL
Baldwin Kallie Geology-Gr. 9+China Exchange Informational Poster St. Louis - South 
Baldwin Laura Performing Arts-Gr. 6-8Original Dance Number Lac Qui ParlePR
Ball Abigail Shooting Sports-Gr. 6-8Tri-fold display Anoka 
Ball Abigail County Arts In - Reg Encamp - W/Housing  Anoka 
Ball Samuel Shooting Sports-Gr. 6-8Tri-fold display and book Anoka 
Ballard Kelsey Vegetable Gardening-Gr. 6-8  MeekerBL
Ballen Stephanie Fine Arts-Gr. 6-8Drawing of Cat Ramsey 
Ballstadt Kayla LS Demonstration-Team-LS Weekend  RiceRD
Ballstadt Kayla Share The Fun-LS Weekend NO Housing  Rice 
Ballstadt Kayla Poultry Issue - Production - Senior  RiceRC
Ballstadt Kayla Poultry Poster-Gr. 9+  Rice 
Balmanno Hayley County Arts In - Reg Encamp - NO Housing  Sherburne 
Balmanno Hayley Photography-Creative/Applied-Gr. 9+2 photo display SherburneBL
Balmanno Julia County Arts In - Reg Encamp - NO Housing  Sherburne 
Balmanno Julia Share The Fun-Reg Encamp NO Housing  Sherburne 
Balmanno William (Nick) Share The Fun-Reg Encamp W/Housing  Sherburne 
Balmanno William (Nick) Self-Determined-Gr. 6-8Rock Climbing Tri-Fold SherburneBL
Balstad Faith Self-Determined-Gr. 6-8Moldy Bread Polk 
Balstad Lance Self-Determined-Gr. 6-8Insane Insulation Polk 
Bandsma Hazel 4-H New WaysUrban Day Hennepin 
123456789101112131415161718192021222324252627
Feedback
  • © 2015 Regents of the University of Minnesota. All rights reserved.
  • The University of Minnesota is an equal opportunity educator and employer. Privacy