4-H Minnesota State Fair 2013 - swine - breeding gilt results

Exb Last Name Exb First Name C Name C Cls Desc Placing Opt1 Opt2
Brandt Sarah Jackson Registered Duroc-January Gilt RC Reserve Champion Duroc Gilt
Smith Jonah Mower Registered Duroc-January Gilt BL
Beise Benjamin Wright Registered Duroc-January Gilt BL
Neutz Samuel Wright Registered Duroc-January Gilt BL
Inman Julia Chisago Registered Duroc-February Gilt BL
Inman Nicholas Chisago Registered Duroc-February Gilt BL
Petterson Caleb Clearwater Registered Duroc-February Gilt BL
Weis Nautica Cottonwood Registered Duroc-February Gilt BL
Fenske Jacob Fillmore Registered Duroc-February Gilt BL
Berquam Emma Goodhue Registered Duroc-February Gilt BL
O'Reilly Kelby Goodhue Registered Duroc-February Gilt PR
Keranen Jessica Hubbard Registered Duroc-February Gilt BL
Skiba Caleb Isanti Registered Duroc-February Gilt BL
Anderson Maxwell Kanabec Registered Duroc-February Gilt BL
Schwartz Jessie Le Sueur Registered Duroc-February Gilt BL
Olson Brianna Martin Registered Duroc-February Gilt BL
Rudenick Taylor Nicollet Registered Duroc-February Gilt CH Champion Duroc Gilt Champion Breeding Gilt Showperson Advanced Division
Kramer Dylan Redwood Registered Duroc-February Gilt PR
MCDonnell Austin Stevens Registered Duroc-February Gilt BL
Thesing Trent Houston Registered Hampshire-January Gilt BL
Wolters Blake Pipestone Registered Hampshire-January Gilt CH Champion Hampshire Gilt
Louks Olivia Dodge Registered Hampshire-February Gilt RD
Schouweiler Jack Douglas Registered Hampshire-February Gilt BL
Yohnke Grant Douglas Registered Hampshire-February Gilt BL
Legred Jonah Faribault Registered Hampshire-February Gilt RD
Fleischhacker Tori Morrison Registered Hampshire-February Gilt BL
Hacker Maggie Wright Registered Hampshire-February Gilt RC
Clobes Joshua Blue Earth Registered Spot-January Gilt BL
Dauphinais Ellen East Otter Tail Registered Spot-January Gilt BL
Fenske Jessica Fillmore Registered Spot-January Gilt BL
Skalbeck Ben Renville Registered Spot-January Gilt BL
Donkers Jason Rice Registered Spot-January Gilt BL
Fenske Noah Fillmore Registered Spot-February Gilt BL
Light Hannah Freeborn Registered Spot-February Gilt RC Reserve Champion Spot Gilt
Opdahl Alexander Murray Registered Spot-February Gilt CH Champion Spot Gilt
McClendon Dakota East Otter Tail Registered Spot-March Gilt BL
Strand Shania Roseau Registered Spot-March Gilt BL
McCosh Anna Chippewa Registered Yorkshire-January Gilt PR
McCosh Mitchell Chippewa Registered Yorkshire-January Gilt BL
Skaar Troy Lyon Registered Yorkshire-January Gilt CH Grand Champion Breeding Gilt - Champion PBred and York Gilt Champion Breeding Gilt Showperson Senior Division
Skalbeck Anthony Renville Registered Yorkshire-January Gilt BL
Skalbeck Jake Renville Registered Yorkshire-January Gilt BL
Nelson Tanner Steele Registered Yorkshire-January Gilt BL
Cordes Hannah West Otter Tail Registered Yorkshire-January Gilt BL
Beise Ashley Wright Registered Yorkshire-January Gilt BL
Hansen Austin Waseca Registered Yorkshire-January Gilt PR Res Champion Breeding Gilt Showperson Advanced Division
Clemens Mitchell Washington Registered Yorkshire-January Gilt BL
Markegard Jordan Fillmore Registered Yorkshire-February Gilt BL Res Champion Breeding Gilt Showperson Intermediate Division
Knott Kayla Goodhue Registered Yorkshire-February Gilt PR
Baker Kyndra Le Sueur Registered Yorkshire-February Gilt RD
Richter Brad Le Sueur Registered Yorkshire-February Gilt BL
Knutson Rachel Lyon Registered Yorkshire-February Gilt PR
Bastian Claire Nicollet Registered Yorkshire-February Gilt RC Reserve Grand Champion Breeding Gilt Reserve Champion Yorkshire and Purebred Breeding Gilt
Tracy Danny Stevens Registered Yorkshire-February Gilt BL
Blomgren Ross Watonwan Registered Yorkshire-February Gilt BL
Davenport Tyler West Otter Tail Registered Yorkshire-February Gilt BL
Thompson Aaron West Otter Tail Registered Yorkshire-February Gilt BL
Rozeboom Kelton Washington Registered Yorkshire-February Gilt PR
Elder Brooklynn Jackson Other Registered Breed-January Gilt PR Champion Other Breeds Gilt Champion Breeding Gilt Showperson Intermediate Division
King Alyssa Washington Other Registered Breed-January Gilt BL
Schiell Kyila Scott Other Registered Breed-February Gilt BL
Collins Morgan Swift Other Registered Breed-February Gilt BL
Collins Matthew Swift Other Registered Breed-February Gilt BL
Sankovitz Eric Waseca Other Registered Breed-February Gilt BL
Bauman Amanda Kandiyohi Other Registered Breed-March Gilt BL
Welch Jacob Fillmore Crossbred-January Gilt BL
Krueger Wilson Kanabec Crossbred-January Gilt RD
Cleveland Brook Lac Qui Parle Crossbred-January Gilt BL
Clayton Austin Lyon Crossbred-January Gilt PR Champion Crossbred Gilt
Rogich Hailee Sibley Crossbred-January Gilt BL
Aaberg Dexter West Otter Tail Crossbred-January Gilt RD
Fenna Whitney Benton Crossbred-Early February Gilt BL
Schumacher Kenneth Big Stone Crossbred-Early February Gilt RD
Barrett Tiana Dakota Crossbred-Early February Gilt BL
Klocke Noah Dodge Crossbred-Early February Gilt BL
Kokett Jessalyn Douglas Crossbred-Early February Gilt BL
Lind Kjersta Fillmore Crossbred-Early February Gilt BL
Krieger Derek Kandiyohi Crossbred-Early February Gilt BL
Domonoske Meghan Le Sueur Crossbred-Early February Gilt BL
Possail Shayna Lincoln Crossbred-Early February Gilt BL
Evers Mckenzie Murray Crossbred-Early February Gilt PR
Homann Reid Pipestone Crossbred-Early February Gilt PR Reserve Champion Crossbred Gilt
Donkers Chester Rice Crossbred-Early February Gilt RD
Bennett Megan Sibley Crossbred-Early February Gilt PR
Rohloff Robert Stevens Crossbred-Early February Gilt PR Reserve Champion Breeding Gilt Showperson Senior Divison
Tysdal Andrew West Otter Tail Crossbred-Early February Gilt BL
Kamrath Rebecca Yellow Medicine Crossbred-Early February Gilt BL
Brinker Maddie Anoka Crossbred-Late February Gilt RD
Jackson Cole Cottonwood Crossbred-Late February Gilt PR
Knott Kaitlin Goodhue Crossbred-Late February Gilt BL
Domine Gunner Le Sueur Crossbred-Late February Gilt BL
Holst Wyatt Mower Crossbred-Late February Gilt PR
Pagel Alex Olmsted Crossbred-Late February Gilt BL
Larson Eric Pope Crossbred-Late February Gilt BL
Moen Ryan Pope Crossbred-Late February Gilt BL
MCDonnell Collin Stevens Crossbred-Late February Gilt BL
Tomala Andrew Morrison Crossbred-March Gilt BL
Waage Shaun Roseau Crossbred-March Gilt BL