4-H at the Minnesota State Fair 2017 - Prospect Calf Results

Exhibitor County Class Ribbon Place Awards
Addison Boesl Douglas A071001: Beef - Heifer Calf Purple 1 Champion Prospect Heifer Calf, Reserve Grand Champion Prospect Calf
Autumn Feine Mower A071001: Beef - Heifer Calf Red 8  
Brooklyn Boerboom Lyon A071001: Beef - Heifer Calf Red 7  
Derek Kluis Murray A071001: Beef - Heifer Calf Blue 6  
Ethan Muellerleile Le Sueur A071001: Beef - Heifer Calf Purple 2 Reserve Champion Prospect Heifer Calf
Faith Anez Robinson Morrison A071001: Beef - Heifer Calf Red 9  
Gared Moorse Lyon A071001: Beef - Heifer Calf Red 10  
Justin Mente Rock A071001: Beef - Heifer Calf Blue 4 Champion Cow/Calf Pair & Prospect Market Calf Showperson Intermediate Division
Max Bjorklund Otter Tail - West A071001: Beef - Heifer Calf Blue 4  
Austin Yonker Jackson A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Blue 4  
Bianca Weis Cottonwood A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Red 7  
Cody Hohrman Rice A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Red 9  
Drew Fick Rock A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Blue 2  
Isaiah Kathman Murray A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Red 11  
Jordan Weinkauf Pipestone A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Purple 1  
Jorden Thune Clay A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Red 10  
Kristine Schechinger Mower A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Red 8  
Logan Davis Watonwan A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Blue 5  
Payton Fick Rock A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Blue 3  
William Goihl Wabasha A071002.01: Beef - Steer Calf - Class A Blue 6  
Alivia Kubista Steele A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Blue 6  
Caroline Mann Otter Tail - East A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Red 11  
Cody Wichmann Lyon A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Purple 2  
Dylan Mente Rock A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Blue 3 Fourth place Senior Cow/Calf-Prospect Calf Showperson
Faith Fisher Otter Tail - West A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Red 8  
Grace Otto Douglas A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Blue 7  
LeRoy Porter Itasca A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Red 9  
Madison Cummings Nobles A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Blue 5  
Megan Sirek Rice A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Blue 4  
Noah Richert Brown A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Purple 1 Reserve Champion Prospect Steer Calf
Skylar Otto Redwood A071002.02: Beef - Steer Calf - Class B Red 10  
Abigail Miller Waseca A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Red 10  
Abigail Rangaard Yellow Medicine A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Red 9  
Christopher Christians Nobles A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Blue 7  
Ella Johnston Douglas A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Purple 2  
Ethan Strenge Waseca A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Blue 6  
Loulynda Lewandowski Benton A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Red 8  
Madisen Wildfeuer Martin A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Red 11  
Magen Tol Yellow Medicine A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C     Third place Intermediate Cow/Calf-Prospect Calf Showperson
Mary Grace O'Sullivan Wright A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Purple 1 Champion Prospect Steer Calf, Grand Champion Prospect Calf
Morgan Cleveland Yellow Medicine A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Blue 5  
Tyenna Muller Pipestone A071002.03: Beef - Steer Calf - Class C Blue 4