4-H at the Minnesota State Fair 2017 - Breeding Heifer Results

Exhibitor County Class Ribbon Place Awards
Shianne Teas Aitkin A041001: Beef - Gelbvieh, Registered Spring Calf Purple 1  
Nicholas Hollermann Morrison A041002: Beef - Gelbvieh, Registered Fall Calf Purple 1  
Emmalee Hollermann Morrison A041003: Beef - Gelbvieh, Registered Summer Yearling Purple 1  
Anika Schafer Goodhue A041004: Beef - Gelbvieh, Registered Junior Yearling Blue 2  
Ethan Schafer Goodhue A041004: Beef - Gelbvieh, Registered Junior Yearling Blue 3  
Katie Kokett Douglas A041004: Beef - Gelbvieh, Registered Junior Yearling Purple 1 Champion Gelbvieh Heifer
Erica Hollermann Morrison A041005: Beef - Gelbvieh, Registered Senior Yearling Blue 1 Reserve Champion Gelbvieh Heifer
Joanna Moser Stevens A041009: Beef - Limousin, Registered Junior Yearling Purple 1 Champion Limousin Heifer
Kaitlyn Snyder Dakota A041009: Beef - Limousin, Registered Junior Yearling Blue 2 Reserve Champion Limousin Heifer
Aiden Boesl Douglas A041011: Beef - Purebred Simmental, Registered Spring Calf Purple 1  
Autumn Wildfeuer Martin A041011: Beef - Purebred Simmental, Registered Spring Calf Red 6  
Carson Pomerenke Martin A041011: Beef - Purebred Simmental, Registered Spring Calf Purple 2  
Grissum Vatthauer Traverse A041011: Beef - Purebred Simmental, Registered Spring Calf Red 5  
Jennifer Suhonen Carlton A041011: Beef - Purebred Simmental, Registered Spring Calf Blue 4  
Leo Buysse Lyon A041011: Beef - Purebred Simmental, Registered Spring Calf Blue 3  
Jacob Huhn Meeker A041012: Beef - Purebred Simmental, Registered Fall Calf Blue 2  
Paige Peine Dakota A041012: Beef - Purebred Simmental, Registered Fall Calf Purple 1 Champion Simmental Heifer
Serena White Crow Wing A041013: Beef - Purebred Simmental, Registered Summer Yearling Blue 1  
Brennon Hoffman Waseca A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Red 9  
Chloe Murphy Martin A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Purple 1 Reserve Champion Simmental Heifer
Gabrielle Nemitz Yellow Medicine A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Blue 5  
Garron Hoffman Waseca A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Red 10  
Grace Britton Waseca A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Blue 4  
Leighton Hackett Benton A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Blue 7  
Maggie Post Jackson A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Purple 2  
Mikayla Sauber Cass A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Red 12  
Morgan Blair Pope A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Blue 3  
Mykenzie Kutney Isanti A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Red 11  
Rachel Paskewitz Todd A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Red 8  
Rylee Hackett Benton A041014.01: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class A Blue 6  
Colton Raatz Pipestone A041014.02: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class B Blue 1  
Landen Fohrman Winona A041014.02: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class B Blue 1  
Lane Von Rueden Pine A041014.02: Beef - Purebred Simmental, Registered Junior Yearling - Class B Blue 3  
Madalynn Otto Douglas A041015: Beef - Purebred Simmental, Registered Senior Yearling Blue 1  
Lauren Swanson Carlton A041016: Beef - Foundation Simmental, Spring Calf Blue 1  
Kendyl Von Rueden Pine A041017: Beef - Foundation Simmental, Fall Calf Blue 1  
Hallie Rootkie Pine A041018: Beef - Foundation Simmental, Summer Yearling Blue 1  
Alex Kellen Lac qui Parle A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Red 10  
Bennett Talsma Murray A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Red 12  
Caroline Mayer Fillmore A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Purple 4 Reserve Champion Beef Heifer Showperson Senior Division
Grace Mortenson Stevens A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Blue 8  
Jazlynn Hilbrands Stevens A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Blue 5  
Mackenzie Wagner Nobles A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Red 11  
MaKenna Hufford Stevens A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Red 9  
Riley Johnson Jackson A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Purple 1 Reserve Champion Foundation Simmental Heifer
Shawn Marg Winona A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Purple 2  
Taylor Jirak Wilkin A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Blue 6  
Weston Schaufler Mower A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Blue 7  
Whitney Olson Douglas A041019.01: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class A Purple 3  
Baleigh Peterson Sibley A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Blue 5 Reserve Champion Beef Heifer Showperson Intermediate Division
Brody Canterbury Mower A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Blue 9  
Cora Boesl Douglas A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Purple 1 Champion Foundation Simmental Heifer
Dylan Lunning Mower A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Blue 7  
Gentrie Vatthauer Traverse A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Red 11  
Hunter Aggen Fillmore A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Purple 3  
Mason Latzke Sibley A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Red 10  
Matthew Weber Lincoln A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Purple 2  
Morgan Small Winona A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Purple 4  
Skyler Weber Martin A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Blue 8  
William O'Sullivan Wright A041019.02: Beef - Foundation Simmental, Junior Yearling - Class B Blue 6  
Mariah Anderson Pope A041020: Beef - Foundation Simmental, Senior Yearling Blue 1  
Ava Kyllo Steele A041024: Beef - All Other Breeds, Registered Junior Yearling Blue 1 Champion Other Breeds Heifer
Grace Kraklau Crow Wing A041024: Beef - All Other Breeds, Registered Junior Yearling Red 2  
Emily Thorson Freeborn A041029: Beef - Chianina, Registered Junior Yearling Purple 1 Champion Chianina Heifer
Kendra Folkerts Pipestone A041029: Beef - Chianina, Registered Junior Yearling Purple 2 Reserve Champion Chianina Heifer
Trevor Mente Rock A041033: Beef - Maine Anjou, Registered Summer Yearling Purple 1 Reserve Champion Maine- Anjou Heifer
Brooklyn Hiniker Pipestone A041034: Beef - Maine Anjou, Registered Junior Yearling Purple 1 Champion Maine- Anjou Heifer
Caleb Vancura Jackson A041034: Beef - Maine Anjou, Registered Junior Yearling Red 2  
Elizabeth Risacher Carlton A041034: Beef - Maine Anjou, Registered Junior Yearling Red 3  
Braden Yonker Jackson A041036: Beef - Maintainer, Registered Spring Calf Blue 3  
Emily Brual Dodge A041036: Beef - Maintainer, Registered Spring Calf Purple 1  
Isaac Swenson Mower A041036: Beef - Maintainer, Registered Spring Calf Blue 2  
Joseph Stransky Steele A041038: Beef - Maintainer, Registered Summer Yearling Purple 1  
Andrea Thate Martin A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Purple 2  
Camdyn Kluis Murray A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Purple 1 Fifth place Intermediate Breeding Heifer Showperson
Clay Blair Pope A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Blue 3  
Kelton Rozeboom Washington A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Red 5  
Mersades Ringnell Martin A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Blue 4  
Thomas Norman Rock A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Blue 4  
Zane Novotny Le Sueur A041039: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling Red 6  
Adam Rients Le Sueur A041041: Beef - Commercial Spring Calf Purple 1  
Alexandra Pierson Wright A041041: Beef - Commercial Spring Calf Red 3  
Harris Duininck Kandiyohi A041041: Beef - Commercial Spring Calf Red 5  
Taylor Rohner Swart Kandiyohi A041041: Beef - Commercial Spring Calf Red 4  
Thad Gunnink Murray A041041: Beef - Commercial Spring Calf Purple 2  
Britney Loerzel Otter Tail - East A041042: Beef - Commercial Fall Calf Purple 1  
Ben Clark Kandiyohi A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Red 6  
Dacotah Rohner Kandiyohi A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Blue 5  
Elliott Davis Hubbard A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Red 9  
Hailey Schmidt Freeborn A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Blue 3  
Kandace Sikkink Fillmore A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Blue 2  
Kari Pierce Hubbard A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Red 8  
Kathryn Krisko Sherburne A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Red 10  
Olivia Otto Douglas A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Purple 1 Reserve Champion Commercial Heifer
Taryn Czech Morrison A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Blue 4  
Thoren Horn Beltrami A041043: Beef - Commercial Summer Yearling Red 7  
Anthony Black Sherburne A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Red 7  
Dylan Dulas Lyon A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Blue 6  
Gabby Dingmann Benton A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Red 8  
Gavin Grommesh Clay A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Blue 5  
Jarek Cutler Martin A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Purple 1  
McKayla Carlson-Hughes Isanti A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Red 9  
Michael Kinsinger Rock A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Blue 2  
Reilly McConnell Lyon A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Blue 3  
Samuel Robinson Renville A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Red 10  
Trenton Rose Blue Earth A041044.01: Beef - Commercial Junior Yearling - Class A Blue 4  
Bryce Sonnek Faribault A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Purple 2  
Dayton Enger Faribault A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Red 6  
Emma Pankan Isanti A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Red 7  
Gretta Anderson Goodhue A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Blue 4  
Jared Frenzel Beltrami A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Red 8  
Madison Evje Clearwater A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Blue 3  
Mykensi Uecker McLeod A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Red 10  
Rebecca Johnson Otter Tail - West A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Red 9  
Samantha Schoenbauer Carver A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Blue 5  
Trevor Rose Blue Earth A041044.02: Beef - Commercial Junior Yearling - Class B Purple 1 Champion Commercial Heifer
Addison Hillman Crow Wing A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Red 9  
Alyvia Bunkowski Otter Tail - East A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Blue 2  
Blake Arnold Benton A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Red 10  
Brady Ristau Fillmore A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Blue 1  
Camron Hawkinson Winona A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Blue 3  
Emmett Bickett Nobles A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Red 7  
Gabrielle Lemmer Winona A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Red 5  
Hailee Swenson Cass A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Red 6  
Rylee Smith Clay A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Red 8  
Tyler Bjerke Becker A041044.03: Beef - Commercial Junior Yearling - Class C Blue 4  
Zola Olson Chippewa A041045: Beef - Commercial Senior Yearling Blue 1  
Kyle Stranberg Chippewa A041046: Beef - South Devon, Registered Spring Calf Blue 1 Reserve Champion South Devon Heifer
Gavan Mikkelsen Becker A041047: Beef - South Devon, Registered Fall Calf Red 1  
Emilee White Otter Tail - East A041048: Beef - South Devon, Registered Summer Yearling Purple 1 Champion South Devon Heifer
Camryn Paulson Mille Lacs A041049: Beef - South Devon, Registered Junior Yearling Red 1  
Alexis Borgschatz Goodhue A041051: Beef - Red Angus, Registered Spring Calf Blue 4  
Ashley Ulrich Blue Earth A041051: Beef - Red Angus, Registered Spring Calf Purple 2  
Brianna Ulrich Blue Earth A041051: Beef - Red Angus, Registered Spring Calf Purple 1  
Michaela Kellner Jackson A041051: Beef - Red Angus, Registered Spring Calf Blue 5  
Zachery Stensrud Goodhue A041051: Beef - Red Angus, Registered Spring Calf Blue 3  
Jacob Ness Swift A041052: Beef - Red Angus, Registered Fall Calf Red 2  
Jaxon Behm Kandiyohi A041052: Beef - Red Angus, Registered Fall Calf Blue 1  
Cailey Brookins Wabasha A041053: Beef - Red Angus, Registered Summer Yearling Blue 1  
Caleb Scharpe Sibley A041053: Beef - Red Angus, Registered Summer Yearling Red 4  
Macy Rohner Kandiyohi A041053: Beef - Red Angus, Registered Summer Yearling Red 3  
Raya Brookins Wabasha A041053: Beef - Red Angus, Registered Summer Yearling Blue 2  
DJ Scotting Pipestone A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Blue 4  
Hans Lind Houston A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Purple 2  
Jackson Bjorklund Otter Tail - West A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Purple 1 Champion Red Angus Heifer, Fifth Overall Breeding Heifer, Fifth place Senior Breeding Heifer Showperson
Jacob Kaufmann McLeod A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Red 6  
Maren Rahto Crow Wing A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Red 8  
Olivia Sorenson Isanti A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Red 7  
Ryan Hegland Dakota A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Blue 3 Champion Beef Heifer Showperson Intermediate Division
Tyler Reisdorfer Rock A041054.01: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class A Blue 5  
Colton Ivers Mower A041054.02: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class B Purple 1 Reserve Champion Red Angus Heifer
Jaxen Klinkner Faribault A041054.02: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class B Red 5  
Joshua Gardner Kanabec A041054.02: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class B Blue 4  
Kassidy Broadwater Fillmore A041054.02: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class B Purple 2  
Sara Penzenstadler Chisago A041054.02: Beef - Red Angus, Registered Junior Yearling - Class B Blue 3  
Karly Kruse Rock A041056: Beef - Hereford, Registered Spring Calf Red 2  
Kylee McMullen Cottonwood A041056: Beef - Hereford, Registered Spring Calf Red 3  
Wade Busselman Lincoln A041056: Beef - Hereford, Registered Spring Calf Blue 1  
Brianna Fitzgerald Goodhue A041057: Beef - Hereford, Registered Fall Calf Red 3  
Mason Pagel Rice A041057: Beef - Hereford, Registered Fall Calf Purple 1  
Sydney Heins Carver A041057: Beef - Hereford, Registered Fall Calf Blue 2  
AJ Busselman Lincoln A041058: Beef - Hereford, Registered Summer Yearling Red 3  
Jens Lind Houston A041058: Beef - Hereford, Registered Summer Yearling Purple 1  
Lillian Dose Sibley A041058: Beef - Hereford, Registered Summer Yearling Red 4  
Mallory Carlson Swift A041058: Beef - Hereford, Registered Summer Yearling Blue 2  
Christine Moening Dakota A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Red 6  
Jack Donnelly Dakota A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Purple 3  
Jackson Neil Dakota A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Purple 2 Champion Beef Heifer Showperson Senior Division
Kjersta Lind Houston A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Purple 1 Reserve Champion Hereford Heifer
Leah Kruse Rock A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Blue 4  
Samantha Perrotti Olmsted A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Red 7  
Tessa Blumer Roseau A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Red 8  
Tyler Doyle Faribault A041059.01: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class A Blue 5  
Brooke Geislinger Meeker A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Blue 3  
Courtney Stream Chisago A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Red 7  
Jay Webster Nicollet A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Blue 5  
Joseph Rybinski Lincoln A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Blue 6  
Julia Carlson Swift A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Red 8  
Logan McGunegill Pipestone A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Purple 2  
Reid Eckert Becker A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Blue 4  
Samantha Frigard Carver A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Red 9  
Sydney Poquette Goodhue A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Red 11  
Tyler Lacek Lincoln A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Purple 1 Champion Hereford Heifer, Grand Champion Breeding Heifer, Fourth place Senior Breeding Heifer Showperson
Wade Lawrence Mille Lacs A041059.02: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling - Class B Red 10  
Alexander Lacek Lincoln A041060: Beef - Hereford, Registered Senior Yearling Purple 1  
Jackilyn Thayer Dodge A041071: Beef - Black Angus, Registered Spring Calf Blue 3  
Jayden Bailey Swift A041071: Beef - Black Angus, Registered Spring Calf Red 6  
Madeline Wagner Nobles A041071: Beef - Black Angus, Registered Spring Calf Purple    
Samantha Ulrich Blue Earth A041071: Beef - Black Angus, Registered Spring Calf Blue 5  
Sydney Hauger Brown A041071: Beef - Black Angus, Registered Spring Calf Red 4  
Thea Anderson Martin A041071: Beef - Black Angus, Registered Spring Calf Purple 2  
Brynn Bullerman Nobles A041072: Beef - Black Angus, Registered Fall Calf Purple 1  
John Swanek Mower A041072: Beef - Black Angus, Registered Fall Calf Blue 2  
Maddie Stewart Pennington A041072: Beef - Black Angus, Registered Fall Calf Red 3  
Bridget Weese Wright A041073: Beef - Black Angus, Registered Summer Yearling Blue 3  
Kiara Stai Kandiyohi A041073: Beef - Black Angus, Registered Summer Yearling Red 4  
Nicole Goblirsch Watonwan A041073: Beef - Black Angus, Registered Summer Yearling Blue 2  
Tyler Thayer Dodge A041073: Beef - Black Angus, Registered Summer Yearling Purple 1 Reserve Champion Black Angus Heifer
Alyssa Nesler Houston A041074.01: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class A Purple 2  
Braeden Bauman Pipestone A041074.01: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class A Purple 1  
Lydia Coonrod Dakota A041074.01: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class A Purple 3  
Marli Taubert Pipestone A041074.01: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class A Blue 5  
Matthew Allen Olmsted A041074.01: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class A Blue 4  
Tessa Herman Clay A041074.01: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class A Blue 6  
Aaron Peterson Kittson A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Red 8  
Dawson Johnson Pipestone A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Purple 2  
Jaden Borman Lyon A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Blue 4  
Jaden Maanum Pope A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Red 7  
Katie Fitzgerald Goodhue A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Blue 5  
Madelyn Brookins Wabasha A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Blue 6  
Madelyn Ludwig Meeker A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Purple 3 Third place Intermediate Breeding Heifer Showperson
Sara Weber Lincoln A041074.02: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class B Purple 1 Third place Senior Breeding Heifer Showperson
Alise Ochsendorf Chippewa A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Red    
Carmen Lendt Brown A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Blue 9  
David Hassing Faribault A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Purple 1 Champion Black Angus Heifer, Fourth Overall Breeding Heifer
Dylan Pidde Watonwan A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Purple 1  
Garrett Stadheim Freeborn A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Purple 3  
Kelsey Habeck Mille Lacs A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Red    
MaKenna Ludwig Meeker A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Blue 4  
Mara DeRung Stevens A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Red 10  
Miranda Nesler Houston A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Red 6 Fourth place Intermediate Breeding Heifer Showperson
Nathan Hinkeldey Jackson A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Purple    
Taylor Ford Murray A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Purple 5  
Wesly Johnson Pipestone A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Purple 2  
Wiley Fanta Stevens A041074.03: Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling - Class C Blue 7  
Austin Lang McLeod A041075: Beef - Black Angus, Registered Senior Yearling Blue 2  
Kourtney Allen Olmsted A041075: Beef - Black Angus, Registered Senior Yearling Blue 1  
Aaron Betker Benton A041076: Beef - Charolais, Registered Spring Calf Blue 2  
Brooke Dunsmore Kanabec A041076: Beef - Charolais, Registered Spring Calf Red 4  
Kayla Weinzierl McLeod A041076: Beef - Charolais, Registered Spring Calf Purple 1  
Rogan Lilienthal McLeod A041076: Beef - Charolais, Registered Spring Calf Blue 2  
Taylor Hecht Stearns A041077: Beef - Charolais, Registered Fall Calf Purple 1 Champion Charolais Heifer
Zachary Latzke Sibley A041077: Beef - Charolais, Registered Fall Calf Purple 2 Reserve Champion Charolais Heifer
Ashley Eisenbraun Meeker A041079: Beef - Charolais, Registered Junior Yearling Blue 3  
Christian Netzke Redwood A041079: Beef - Charolais, Registered Junior Yearling Purple 1  
Kallie Mattison Lyon A041079: Beef - Charolais, Registered Junior Yearling Purple 2  
Stephanie Eisenbraun Meeker A041079: Beef - Charolais, Registered Junior Yearling Red 4  
Amber Hoover Rice A041083: Beef - Composite Charolais, Registered Summer Yearling Blue 3  
Austin McAllister Cass A041083: Beef - Composite Charolais, Registered Summer Yearling Red 4  
Brady Blair Pope A041083: Beef - Composite Charolais, Registered Summer Yearling Purple 2  
Lucas Bjorklund Otter Tail - West A041083: Beef - Composite Charolais, Registered Summer Yearling Purple 1  
Andrea Hanson Aitkin A041084: Beef - Composite Charolais, Registered Junior Yearling Red 5  
Jadelyn Williamson Freeborn A041084: Beef - Composite Charolais, Registered Junior Yearling Purple 1 Champion Composite Charolais Heifer
Kendra Kathrein Morrison A041084: Beef - Composite Charolais, Registered Junior Yearling Blue 3  
Kendra Klosterman Wilkin A041084: Beef - Composite Charolais, Registered Junior Yearling Purple 2  
Payton Hecht Stearns A041084: Beef - Composite Charolais, Registered Junior Yearling Blue 4  
Aaliyah Schommer Swift A041087: Beef - Shorthorn Plus, Registered Fall Calf Blue 1  
Emily Hinnenkamp Morrison A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Red 7  
Jarred Jans Murray A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Red 6  
Lydia Struffert Scott A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Blue 4  
Matthew Friemann Washington A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Purple 3  
Ryleigh Beers Rock A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Purple 2 Reserve Champion Shorthorn Plus Heifer
Shayna DeGroot Pipestone A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Purple 1 Champion Shorthorn Plus Heifer, Reserve Grand Champion Breeding Heifer
Tyler Raimann Waseca A041089: Beef - Shorthorn Plus, Registered Junior Yearling Blue 5  
Athena Moe Crow Wing A041090: Beef - Shorthorn Plus, Registered Senior Yearling Red 1  
Kaislyn Bunkowski Otter Tail - East A041091: Beef - Shorthorn, Registered Spring Calf Blue 1  
Joshua Bollum Mower A041092: Beef - Shorthorn, Registered Fall Calf Blue 1  
Makenna Bruns Renville A041093: Beef - Shorthorn, Registered Summer Yearling Blue 5  
Abby Pysick Carver A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Red    
Alexander Hendricksen Blue Earth A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Red    
Emily Bollum Mower A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Purple 3  
Emily Olson Stearns A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Blue 4  
Josie Donovan Wright A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Red 2  
Kyle Wanous McLeod A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Blue 7  
Michael Lambrecht Scott A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Blue 6  
Mikayla Wetzel Rice A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Purple 1 Champion Shorthorn Heifer, Third Overall Breeding Heifer
Randilynn Bayerl McLeod A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Red 9  
Riley Hoffmann Pope A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Purple 2 Reserve Champion Shorthorn Heifer
Zachary Wanous McLeod A041094.01: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class A Blue 8  
John Morrison Scott A041094.02: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class B Purple 1  
Melissa Hammer Wadena A041094.02: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class B Red 3  
Trevor Beckstrand Waseca A041094.02: Beef - Shorthorn, Registered Junior Yearling - Class B Blue 2  
Mckenna Samuelson Murray A041095: Beef - Shorthorn, Registered Senior Yearling Blue 1