MN 4-H State Fair 2010 - Public Presentation Results - updated 9/6/10, 5 p.m.

Exb Last Name Exb First Name C Name C Cls Desc Placing
Koppendrayer Karla Sherburne Demo-Individual-LS Weekend RD
Feldman Taylor Swift Demo-Individual-LS Weekend WH
Voorhees Cole Swift Demo-Individual-LS Weekend BL
Nelson Megan Chisago Demo-Individual-LS Weekend RD
Stadheim Garrett Freeborn Demo-Individual-LS Weekend RD
Radtke Madison Kandiyohi Demo-Individual-LS Weekend RD
Klosterbuer Casey Rock Demo-Individual-LS Weekend RD
Kirschstein Isaac Redwood Demo-Individual-LS Weekend BL
Thies Samuel Sibley Demo-Individual-LS Weekend RD
Wagner Betsy Freeborn Demo-Team-LS Weekend
Wagner Adeline Freeborn Demo-Team-LS Weekend
Culbertson Annie Olmsted Demo-Team-LS Weekend PR
Fenske Brooke Olmsted Demo-Team-LS Weekend PR
Tell Angie Scott Demo-Team-LS Weekend BL
Toninato Joseph Koochiching Demo-Individual-Reg Encampment BL
Quinn Danielle Freeborn Demo-Individual-Reg Encampment RD
Johnson Alissa Anoka Demo-Individual-Reg Encampment RD
Thompson Jonathan Anoka Demo-Individual-Reg Encampment RD
Miles Deveny Anoka Demo-Individual-Reg Encampment BL
Yliniemi Bailey Becker Demo-Individual-Reg Encampment RD
Yliniemi Dannon Becker Demo-Individual-Reg Encampment BL
Oldenburg Alexandria Blue Earth Demo-Individual-Reg Encampment BL
Oldenburg Connor Blue Earth Demo-Individual-Reg Encampment BL
Heen Christopher Chippewa Demo-Individual-Reg Encampment RD
Huberty Mariah Chisago Demo-Individual-Reg Encampment BL
Smith Kristen Chisago Demo-Individual-Reg Encampment BL
Stephan Acadia Chisago Demo-Individual-Reg Encampment RD
Sanderson Luke Clay Demo-Individual-Reg Encampment RD
Gorski Lucas Carlton Demo-Individual-Reg Encampment RD
Resch Molly Cottonwood Demo-Individual-Reg Encampment BL
Resch Natalie Cottonwood Demo-Individual-Reg Encampment BL
Watts Joshua Carver Demo-Individual-Reg Encampment RD
Bussler Kyrie Dakota Demo-Individual-Reg Encampment BL
Dill Claire Dakota Demo-Individual-Reg Encampment PR
Scheglowski Zachary Dakota Demo-Individual-Reg Encampment PR
Bussler Caleb Dakota Demo-Individual-Reg Encampment BL
Lehmann Hannah Dakota Demo-Individual-Reg Encampment BL
Mateer Rebecca Douglas Demo-Individual-Reg Encampment BL
Sass Haley Faribault Demo-Individual-Reg Encampment RD
Apenhorst Jackie Fillmore Demo-Individual-Reg Encampment RD
Backstrom AnnMarie Goodhue Demo-Individual-Reg Encampment BL
Kern Faith Hubbard Demo-Individual-Reg Encampment BL
Holt Paige Isanti Demo-Individual-Reg Encampment BL
Merwin Andrew Isanti Demo-Individual-Reg Encampment BL
Fest Isaac Jackson Demo-Individual-Reg Encampment RD
Thorpe Ashley Kandiyohi Demo-Individual-Reg Encampment BL
Turner Nathan Le Sueur Demo-Individual-Reg Encampment RD
Clarke Emily Lincoln Demo-Individual-Reg Encampment RD
Veire Taylor Lincoln Demo-Individual-Reg Encampment
Kuhlmann Alicia McLeod Demo-Individual-Reg Encampment PR
Hulterstrum Ellen Meeker Demo-Individual-Reg Encampment PR
Radunz Alison Meeker Demo-Individual-Reg Encampment BL
Barka Victoria Meeker Demo-Individual-Reg Encampment
Johnson Lila Mower Demo-Individual-Reg Encampment BL
Ferragamo Mariel Nicollet Demo-Individual-Reg Encampment RD
Ferragamo Alys Nicollet Demo-Individual-Reg Encampment RD
Sauer Morgan Nobles Demo-Individual-Reg Encampment RD
Jossund Laura Norman Demo-Individual-Reg Encampment BL
Haverly Karl Olmsted Demo-Individual-Reg Encampment PR
Welter Amelia Olmsted Demo-Individual-Reg Encampment BL
Wayne Erin Pennington Demo-Individual-Reg Encampment BL
Lunski Karisa Polk Demo-Individual-Reg Encampment RD
Olive Suzanne Ramsey Demo-Individual-Reg Encampment RD
Sweet Russell Ramsey Demo-Individual-Reg Encampment RD
Marshall Erica Rock Demo-Individual-Reg Encampment BL
Hasbrouck Amy Roseau Demo-Individual-Reg Encampment RD
Enger Alexzandra Roseau Demo-Individual-Reg Encampment RD
Manning Samuel Sherburne Demo-Individual-Reg Encampment RD
Perego Alexander Sherburne Demo-Individual-Reg Encampment RD
Vrchota Matt Sherburne Demo-Individual-Reg Encampment RD
Pfeifer Michael Steele Demo-Individual-Reg Encampment RD
Wolf Kaylin Steele Demo-Individual-Reg Encampment BL
Curfman Dylan Stevens Demo-Individual-Reg Encampment PR
Gould Candra Todd Demo-Individual-Reg Encampment BL
Diaz Addyson Wilkin Demo-Individual-Reg Encampment BL
Ness Dawson West Otter Tail Demo-Individual-Reg Encampment BL
VanBergen Elizabeth Wright Demo-Individual-Reg Encampment RD
Stevens Charissa Wright Demo-Individual-Reg Encampment RD
Irvine Peter Washington Demo-Individual-Reg Encampment BL
Irvine Laura Washington Demo-Individual-Reg Encampment BL
Dunrud Andrea Washington Demo-Individual-Reg Encampment PR
Argo Katherine Washington Demo-Individual-Reg Encampment PR
Peterson Rachel Washington Demo-Individual-Reg Encampment PR
Carlson Hayley Cass Demo-Team-Reg Encampment BL
Sauber Mary Sarah Cass Demo-Team-Reg Encampment BL
Fairbanks Justin Crow Wing Demo-Team-Reg Encampment BL
Fairbanks Sarah Crow Wing Demo-Team-Reg Encampment BL
Greaves Abigail Dakota Demo-Team-Reg Encampment PR
Lehmann Hannah Dakota Demo-Team-Reg Encampment PR
Branch Eric Douglas Demo-Team-Reg Encampment RD
Branch Carl Douglas Demo-Team-Reg Encampment RD
Anderson Lauren East Otter Tail Demo-Team-Reg Encampment PR
Anderson Maren East Otter Tail Demo-Team-Reg Encampment PR
Engst Jesse Hubbard Demo-Team-Reg Encampment BL
Kern Faith Hubbard Demo-Team-Reg Encampment BL
Riebel Brittney Le Sueur Demo-Team-Reg Encampment PR
Schwartz Cassandra Le Sueur Demo-Team-Reg Encampment PR
Schiefelbein Andi Meeker Demo-Team-Reg Encampment BL
Schiefelbein Shelby Meeker Demo-Team-Reg Encampment BL
Eckstrand Colton Nicollet Demo-Team-Reg Encampment BL
Gieseke Dylan Nicollet Demo-Team-Reg Encampment BL
Swenson Britta Wright Demo-Team-Reg Encampment BL
Maus Amanda Wright Demo-Team-Reg Encampment BL
Slater Megan Washington Demo-Team-Reg Encampment BL
Taylor Katie Jo Washington Demo-Team-Reg Encampment BL
Teas Shianne Aitkin Livestock Demo-Individual RD
Kostick Sarah Anoka Livestock Demo-Individual BL
Severns Brandon Blue Earth Livestock Demo-Individual BL
Rosenhammer Rebecca Brown Livestock Demo-Individual RD
Bartels Sandra Chippewa Livestock Demo-Individual RD
Bartels Stephanie Chippewa Livestock Demo-Individual RD
Hueners Janelle Chisago Livestock Demo-Individual RD
Harrington Kate Clay Livestock Demo-Individual BL
Harrington Kristin Clay Livestock Demo-Individual RD
Stracek Josephine Carlton Livestock Demo-Individual
Heldt Alexus Carver Livestock Demo-Individual
Heldt Matthew Carver Livestock Demo-Individual WH
Heldt Meghan Carver Livestock Demo-Individual RD
Leonard Christine Carver Livestock Demo-Individual PR
Moenning Emilie Dodge Livestock Demo-Individual BL
Schroeder William Douglas Livestock Demo-Individual BL
Welch Amy Fillmore Livestock Demo-Individual RD
Golbuff Jenni Freeborn Livestock Demo-Individual RD
Maxa Katie Freeborn Livestock Demo-Individual RD
Saxton Chase Freeborn Livestock Demo-Individual RD
Saxton Bridget Freeborn Livestock Demo-Individual RD
Dicke Alan Goodhue Livestock Demo-Individual RD
Utecht Amelia Isanti Livestock Demo-Individual BL
Mickelson Elise Jackson Livestock Demo-Individual PR
Tusa Greg Jackson Livestock Demo-Individual BL
Muhlenkamp Rachel Morrison Livestock Demo-Individual BL
Roerick Sara Morrison Livestock Demo-Individual BL
Maloney Cleo Martin Livestock Demo-Individual RD
Philipp Amanda Martin Livestock Demo-Individual BL
Potthoff Blake Martin Livestock Demo-Individual RD
Maloney Mikala Martin Livestock Demo-Individual RD
Annexstad Emily Nicollet Livestock Demo-Individual RD
Enninga Heidi Nobles Livestock Demo-Individual BL
Allen Kristina Olmsted Livestock Demo-Individual BL
Berg Samantha Pipestone Livestock Demo-Individual BL
McWilliam MarJenna Polk Livestock Demo-Individual BL
Schultz Madeline Rice Livestock Demo-Individual RD
VanDerWal Allison Redwood Livestock Demo-Individual BL
Thies Andrew Sibley Livestock Demo-Individual BL
Ignaszewski Cole Steele Livestock Demo-Individual BL
Barker Ashley Stearns Livestock Demo-Individual PR
Siewert Jacob Wabasha Livestock Demo-Individual RD
Knorr Johanna West Otter Tail Livestock Demo-Individual RD
Ganyo Abby West Otter Tail Livestock Demo-Individual
Hacker Maggie Wright Livestock Demo-Individual
Church Rebecca Washington Livestock Demo-Individual BL
Sorensen Kaija Aitkin Livestock Demo-Team RD
Sample Sarah Aitkin Livestock Demo-Team RD
Veit Maria Becker Livestock Demo-Team RD
Lymburner Amanda Becker Livestock Demo-Team RD
Hawkinson Erin Chisago Livestock Demo-Team RD
Sontag Sara Chisago Livestock Demo-Team RD
Fairbanks Sarah Crow Wing Livestock Demo-Team BL
Lagaard Lindsey Crow Wing Livestock Demo-Team BL
Bollum Will Dakota Livestock Demo-Team BL
Lane Emilie Dakota Livestock Demo-Team PR
Lane Audrey Dakota Livestock Demo-Team PR
May Jason Dakota Livestock Demo-Team RD
Neil Jackson Dakota Livestock Demo-Team BL
Ries Mary Dakota Livestock Demo-Team RD
Johnson Mitchell Kandiyohi Livestock Demo-Team PR
Wiedeman Matthew Kandiyohi Livestock Demo-Team BL
DeVos Denaca Lyon Livestock Demo-Team BL
Moorse Grant Lyon Livestock Demo-Team BL
Dahlke Samantha McLeod Livestock Demo-Team BL
Dahlke Matthew McLeod Livestock Demo-Team BL
Eggert Katie McLeod Livestock Demo-Team BL
Buss Kelsey McLeod Livestock Demo-Team BL
Michaletz Elijah Meeker Livestock Demo-Team BL
Michaletz Miranda Meeker Livestock Demo-Team BL
Stundahl Lisa Mower Livestock Demo-Team BL
Schechinger Kayline Mower Livestock Demo-Team BL
Zylstra Carolyn Olmsted Livestock Demo-Team BL
Zylstra Stephanie Olmsted Livestock Demo-Team BL
Petersen Sadie Roseau Livestock Demo-Team RD
Petersen Katie Roseau Livestock Demo-Team RD
Gust Gunner Roseau Livestock Demo-Team RD
Gust Shyanne Roseau Livestock Demo-Team RD
Schneider Erika Scott Livestock Demo-Team BL
Schechinger Kayline Mower LS Lama Demo-Team
Hendrikson Derek Mower LS Lama Demo-Team
Kostick Michael Anoka Illustr Presentation-Individual-LS Weekend BL
Crume Aaron Clay Illustr Presentation-Individual-LS Weekend BL
Meany Lizabeth Mower Illustr Presentation-Individual-LS Weekend BL
Stolen Maria Sibley Illustr Presentation-Individual-LS Weekend PR
Palmer Ethan Scott Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Koziolek Ryley Freeborn Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Otto Kelsey Redwood Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Chute Sarah Aitkin Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Kinzer Alec Aitkin Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Kinzer Marissa Aitkin Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Helgeson Kaylee Big Stone Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Trotterchaude Emily Carlton Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Resch Abby Cottonwood Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Smith Carolyn Carver Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Dotzenrod Nick Carver Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment PR
Voss Jacob Dakota Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment PR
Lemire Faye Dodge Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Stevermer Adam Faribault Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Stevermer Brett Faribault Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Jewell Andrew Hennepin Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Diers Andrew Isanti Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Schwartz Christine Le Sueur Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment PR
Hauswedell Shelby Lincoln Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Stevens Olivia Mower Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Sorensen Patrice Nicollet Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Sauer Alissa Nobles Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Sauer Anna Nobles Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Sauer Megan Nobles Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Birkemeyer Lauren Norman Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment PR
Anderson Joshua Pennington Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment PR
Buchholz Cody Polk Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Fryxell Anna Ramsey Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Otto Talia Redwood Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Griswold Patience Sherburne Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Griswold Gentle Sherburne Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Vrchota Ben Sherburne Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Diaz Kyla Wilkin Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Wibstad Tyler Wright Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment RD
Madson Aaron Yellow Medicine Illustr Presentation-Individual-Reg Encampment BL
Hogie Breann Becker Illustr Presentation-Team-Reg Encampment PR
Peterson Elisabeth Becker Illustr Presentation-Team-Reg Encampment PR
Daniels Hannah Lyon Illustr Presentation-Team-Reg Encampment RD
Johnson Krista Lyon Illustr Presentation-Team-Reg Encampment RD
Peach Zachary Anoka Youth in Action-Individual-Reg Encampment BL
ONeil Charles Clay Youth in Action-Individual-Reg Encampment WH
Kappes Krista Norman Youth in Action-Individual-Reg Encampment BL
Broback Samuel Dakota Youth in Action-Team-Reg Encampment PR
Zweber Kyle Dakota Youth in Action-Team-Reg Encampment PR
Zweber Nathan Dakota Youth in Action-Team-Reg Encampment PR