MN 4-H State Fair 2010 - Dairy Steer Results

Exb Last Name Exb First Name C Name C Cls Desc Placing Opt1 Opt2
Pederson Andrew Cottonwood Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Yetzer Joseph Carver Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Bauer Eric Dakota Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Otte Bret Dakota Class 1 - Lightweight Dairy Steer PR RC ltwt Dairy Steer
Miller Jack Freeborn Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Dicke Alan Goodhue Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Marx John Mower Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Wingert Maria Wabasha Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Prigge Adam Winona Class 1 - Lightweight Dairy Steer PR CH ltwt Dairy Steer Res Grand Champion Dairy Steer
Okeson Bradey Becker Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Lexvold Katelyn Goodhue Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Alsleben Luke McLeod Class 2 - Lightweight Dairy Steer PR
Borst Jake Olmsted Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Twohey Timothy Olmsted Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Lundebrek Nelsen Pope Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Bennett Megan Sibley Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Weckwerth Amanda Sibley Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Lewison Hannah Steele Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Heise Megan Wabasha Class 2 - Lightweight Dairy Steer PR
Werner Jennifer Dakota Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL RC Sr Dairy Steer Showmanship
Wallin Jacob Freeborn Class 3 - Middleweight Dairy Steer PR
Lexvold Matthew Goodhue Class 3 - Middleweight Dairy Steer RD
Sheehan Thomas Olmsted Class 3 - Middleweight Dairy Steer RD
Quam Justin Olmsted Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Prigge Cody Winona Class 3 - Middleweight Dairy Steer PR
Wegman Shawn Winona Class 3 - Middleweight Dairy Steer PR RC Int Dairy Steer Showmanship
Koch Joel Wright Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Beskau Jaime Dakota Class 4 - Middleweight Dairy Steer PR RC mdwt wt Dairy Steer
Mattson Malory Freeborn Class 4 - Middleweight Dairy Steer PR CH mdwt wt Dairy Steer Grand Champion Dairy Steer
Pomije Joshua Le Sueur Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Shriver Kyle Scott Class 4 - Middleweight Dairy Steer RD
Johnson Brandy Stevens Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Hollermann Megan Todd Class 4 - Middleweight Dairy Steer RD
Sobeck Halley Winona Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Manthey Sarah Waseca Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Gerlach Nick Washington Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Wallin Spencer Freeborn Class 5 - Heavyweight Dairy Steer PR RC hvy wt Dairy Steer
Stehr Derek Goodhue Class 5 - Heavyweight Dairy Steer PR
Johnson Cassandra Kandiyohi Class 5 - Heavyweight Dairy Steer RD
Allard Shelby Pope Class 5 - Heavyweight Dairy Steer BL
Lundebrek Taylor Pope Class 5 - Heavyweight Dairy Steer PR
Kreuser John Scott Class 5 - Heavyweight Dairy Steer RD
Voorhees Cole Swift Class 5 - Heavyweight Dairy Steer BL
Siewert Justin Wabasha Class 5 - Heavyweight Dairy Steer BL
Okeson Cody Becker Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Endres Benjamin Dakota Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Boyum Jessica Fillmore Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Grunzke Morgan Freeborn Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL CH Int Dairy Steer Showmanship
Smith Katelyn Freeborn Class 6 - Heavyweight Dairy Steer PR
Mills Libby Goodhue Class 6 - Heavyweight Dairy Steer PR CH hvy wt Dairy Steer
Connelly Meghan Olmsted Class 6 - Heavyweight Dairy Steer PR
Brands Katelyn Rock Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Tauer Jonathan Redwood Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Larson David Crow Wing Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Boyum Justin Fillmore Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Fitzgerald Cody Goodhue Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer PR CH super hvy wt Dairy Steer CH Sr Dairy Steer Showmanship
Schaefer Paul Mower Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Quinn Myranda Martin Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer PR RC super hvy wt Dairy Steer
Paulzine Shayla Pope Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Ourada Ashley Redwood Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Hoppe Colin Watonwan Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Vick Zachary Winona Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Reisdorf Nathan Winona Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Okeson Michael Becker Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Sellner Adam Brown Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Pederson Juliana Cottonwood Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Earley Valerie Fillmore Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Benson Rebecca Goodhue Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Lexvold Maggie Goodhue Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Weidert Justin Nobles Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Stocker Jason Scott Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Stocker Jeffrey Scott Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Voorhees Kaylee Swift Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Ristau Katelyn Fillmore Class 9 - Crossbred Dairy Steer PR
Schaefer Lucas Mower Class 9 - Crossbred Dairy Steer PR Res Champ Crossbred Dairy Stee
Maanum Carly Pope Class 9 - Crossbred Dairy Steer BL
Maanum Lacee Pope Class 9 - Crossbred Dairy Steer RD
Nelson Tanner Steele Class 9 - Crossbred Dairy Steer BL
Gould Candra Todd Class 9 - Crossbred Dairy Steer WH
Thormodson Megan West Otter Tail Class 9 - Crossbred Dairy Steer PR Champion Crossbred Dairy Steer
Youngren Dylan Wright Class 9 - Crossbred Dairy Steer RD