MN 4-H State Fair 2009 - Breeding Gilt Results

Exb Last Name Exb First Name C Name C Cls Desc Placing Opt1 Opt2
Lymburner Amanda Becker Class 1 - Registered Duroc - January Gilt PR
McAllister Tyler J Cass Class 1 - Registered Duroc - January Gilt PR
Skaar Leah Lyon Class 1 - Registered Duroc - January Gilt BL
Skalbeck Anthony Renville Class 1 - Registered Duroc - January Gilt BL
Weckwerth Adam Sibley Class 1 - Registered Duroc - January Gilt BL
Schauff Allison Otter Tail - West Class 1 - Registered Duroc - January Gilt BL
Erickson Hailey Beltrami Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Inman Nicholas Chisago Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Eichner Alex Carver Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Ammann Haley Martin Class 2 - Registered Duroc - February Gilt RC RsCh Duroc Gilt
Rudenick Taylor Nicollet Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Fenske Brooke Olmsted Class 2 - Registered Duroc - February Gilt PR
Ferch Elizabeth Steele Class 2 - Registered Duroc - February Gilt PR
Breth Ashley Stearns Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Grunewald Jason Otter Tail - West Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Heifort Adam Otter Tail - West Class 2 - Registered Duroc - February Gilt BL
Beise Ashley Wright Class 2 - Registered Duroc - February Gilt PR
Clark Philip Carver Class 3 - Registered Duroc - March Gilt PR
Schaffer Patrick Douglas Class 3 - Registered Duroc - March Gilt CH Ch Dur Gilt/ Rs CH PB Brd Gilt Ch Brding Gilt Shwp Int
Berndt Chelsea Winona Class 3 - Registered Duroc - March Gilt PR
Bunde Kevin Douglas Class 4 - Registered Hampshire Gilt BL
Olson Kyle Douglas Class 4 - Registered Hampshire Gilt BL
Laechelt Tara Lac Qui Parle Class 4 - Registered Hampshire Gilt CH Ch Hampshire Gilt
Jenson Katie Lac Qui Parle Class 4 - Registered Hampshire Gilt RC
Rex Lauren Otter Tail - West Class 4 - Registered Hampshire Gilt BL
Carey Kirsten Blue Earth Class 5 - Registered Spot Gilt PR
Carey Kimberly Blue Earth Class 5 - Registered Spot Gilt BL
Bergemann Brittany Blue Earth Class 5 - Registered Spot Gilt CH
Lahman Samantha Douglas Class 5 - Registered Spot Gilt RC RsCh Brding Gilt Shwp Adv
Tomala Elizabeth Morrison Class 5 - Registered Spot Gilt BL
Tomala Nathan Morrison Class 5 - Registered Spot Gilt BL
Duvall Jordan Pope Class 5 - Registered Spot Gilt BL
Bergan Jordan Fillmore Class 6 - Registered Yorkshire Gilt BL RsCh Brding Gilt Shwp Int
Voxland Hanna Goodhue Class 6 - Registered Yorkshire Gilt BL
Schwartz Brett Le Sueur Class 6 - Registered Yorkshire Gilt BL
Huinker Jacob Martin Class 6 - Registered Yorkshire Gilt BL
Skalbeck Jacob Renville Class 6 - Registered Yorkshire Gilt RC
Kramer Desirae Redwood Class 6 - Registered Yorkshire Gilt BL
Schauff Ashley Otter Tail - West Class 6 - Registered Yorkshire Gilt BL
Clemens Miranda Washington Class 6 - Registered Yorkshire Gilt CH Ch PB Breeding Gilt Rs Ch Brding Gilt Shwp Sen
Seljan Bryce Dodge Class 7 - Registered Other Breed Gilt RC
Munsterteiger Adam Kanabec Class 7 - Registered Other Breed Gilt CH Ch Oth Breeds Gilt
Schumacher Stephanie Big Stone Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) BL
Knutson Jacob Freeborn Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) PR
Thofson Michael Freeborn Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) PR Ch Brding Gilt Shwp Adv
Scholze Taylor Houston Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) PR RsCh Com Gilt/Rs G Ch Brd Gilt Ch Brding Gilt Shwp Sen
Jahn Michael Kandiyohi Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) BL
Gangl Tanner Morrison Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) BL
Bastian Allison Nicollet Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) BL
Kramer Danielle Redwood Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) BL
Gerken Melissa Wabasha Class 8 - Crossbred January Gilt (Jan 2-18) BL
Jackson Carlie Cottonwood Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) PR
Hintzen Meg Douglas Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) BL
Thunstrom Justin Isanti Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) BL
Schwartz Randi Le Sueur Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) BL
Opdahl Christopher Murray Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) PR
Raatz Shantel Pipestone Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) BL
Selton Arianna Sibley Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) PR
Rogich Hailee Sibley Class 9 - Crossbred January Gilt (Jan 20--31) BL
Storlie Andrew Chisago Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Janak Nick Dakota Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) BL
Winslow Katie Fillmore Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) PR
Hohenstein Alex Jackson Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) BL
Domonoske Meghan Le Sueur Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) BL
Possail Shayna Lincoln Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Reuter Colten Mower Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) PR
Huinker Cole Martin Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) PR
Kramer Trent Murray Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) PR
Hayes David Nicollet Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) BL
Eischen Laura Watonwan Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) BL
Peterson Shelby Watonwan Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Knapczyk Andrew Winona Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Berning David Wright Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) BL
Roeker Tucker Waseca Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Frazeur Elizabeth Yellow Medicine Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Frazeur Laura Yellow Medicine Class 10 - Crossbred February Gilt (Feb 1-8) RD
Gemmill Marc Brown Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Gunter Alison Chippewa Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Nelson Megan Chisago Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Petterson Tanner Clearwater Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Tvrdik Lisa Douglas Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Otto Jordin Douglas Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Arnsdorf Tyler Isanti Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Baker Kole Le Sueur Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Janovsky Jesse Le Sueur Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Carroll Alycia Martin Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) PR Ch Com Gilt G CH Breeding Gilt
Compart Laura Nicollet Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Hein Clarke Nobles Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) PR
Donarski Nicholas Polk Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Hendrickson Jillian Pope Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Pfarr Erin Sibley Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Schmiesing April Swift Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) RD
Hacker Maggie Wright Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) PR
Nelson Ryan Yellow Medicine Class 11 - Crossbred February Gilt (Feb 10-23) BL
Hubin Mikayla Cottonwood Class 12 - Crossbred March Gilt PR
Anderson Tyler Douglas Class 12 - Crossbred March Gilt RD
Hoppe Samantha Douglas Class 12 - Crossbred March Gilt RD
Johnson Scott Douglas Class 12 - Crossbred March Gilt RD
Jones Madison Douglas Class 12 - Crossbred March Gilt BL
Wunderlich Michael Douglas Class 12 - Crossbred March Gilt BL
Ripka Adrianna Kanabec Class 12 - Crossbred March Gilt PR
Richter Bradley Le Sueur Class 12 - Crossbred March Gilt BL
Baker Kyndra Le Sueur Class 12 - Crossbred March Gilt PR
Opdahl Alexander Murray Class 12 - Crossbred March Gilt BL