MN 4-H State Fair 2009 - Market Beef Results

Exb Last Name Exb First Name C Name C Cls Desc Placing Opt1 Opt2
Butze Nick Becker Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Okeson Bradey Becker Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Ries Colton Dakota Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Marthaler Tony Dakota Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Miller Jack Freeborn Class 1 - Lightweight Dairy Steer PR
Kolander Dillon Jackson Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Borst Kyle Olmsted Class 1 - Lightweight Dairy Steer BL
Twohey Timothy Olmsted Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Johnson Dillan Stevens Class 1 - Lightweight Dairy Steer RD
Cronquist Duane Wadena Class 1 - Lightweight Dairy Steer WH
Reisdorf Nathan Winona Class 1 - Lightweight Dairy Steer PR
Okeson Michael Becker Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Stensgard Hudson Fillmore Class 2 - Lightweight Dairy Steer CH Ch Lghtwght Dairy Steer
Lexvold Matthew Goodhue Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Pomije Joshua Le Sueur Class 2 - Lightweight Dairy Steer RC Rs Ch Lghtwght Dairy Steer
Schaefer Paul Mower Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Olson Marie Martin Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Lee Joseph Polk Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Ourada Ashley Redwood Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Nelson Tanner Steele Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Richards Miranda Steele Class 2 - Lightweight Dairy Steer BL
Youngren Dylan Wright Class 2 - Lightweight Dairy Steer RD
Otte Bret Dakota Class 3 - Middleweight Dairy Steer RC Rs Ch Mdlwght Dairy Steer Rs Ch Dairy Steer Shwp Sen
Boyum Justin Fillmore Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Ruble Riley Freeborn Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Dicke Charlie Goodhue Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Dohrn Wesley Goodhue Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Alsleben Jared McLeod Class 3 - Middleweight Dairy Steer RD
Alsleben Luke McLeod Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Paulzine Tyler Pope Class 3 - Middleweight Dairy Steer PR
Kreuser John Scott Class 3 - Middleweight Dairy Steer RD
Haag Brooke Winona Class 3 - Middleweight Dairy Steer RD
Lubinski Jordyn Winona Class 3 - Middleweight Dairy Steer RD
Pehrson Hunter Waseca Class 3 - Middleweight Dairy Steer BL
Okeson Cody Becker Class 4 - Middleweight Dairy Steer PR
Gravos Lucas Fillmore Class 4 - Middleweight Dairy Steer RD
Smith Katelyn Freeborn Class 4 - Middleweight Dairy Steer CH Ch Mdlwght Dairy Steer Rs G Ch Dairy Steer
Mills Maggie Goodhue Class 4 - Middleweight Dairy Steer WH
Borst Jeffrey Olmsted Class 4 - Middleweight Dairy Steer RD
Pooch Austin Pope Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Perschau Korri Sibley Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Dohrn Maranda Wabasha Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Haag Danielle Winona Class 4 - Middleweight Dairy Steer RD
Pecinovsky Adam Winona Class 4 - Middleweight Dairy Steer BL
Thormodson Megan Otter Tail - West Class 4 - Middleweight Dairy Steer RD
Yetzer Joseph Carver Class 5 - Heavyweight Dairy Steer BL
Schwartz Anthony Otter Tail - East Class 5 - Heavyweight Dairy Steer RD
Boyum Jessica Fillmore Class 5 - Heavyweight Dairy Steer RD
Johnson Jennifer Freeborn Class 5 - Heavyweight Dairy Steer PR
Mills Libby Goodhue Class 5 - Heavyweight Dairy Steer RD
Sheehan Thomas Olmsted Class 5 - Heavyweight Dairy Steer BL
Weckwerth Amanda Sibley Class 5 - Heavyweight Dairy Steer BL
Hoffman Tyler Wabasha Class 5 - Heavyweight Dairy Steer PR
Pehrson Tanner Waseca Class 5 - Heavyweight Dairy Steer RD
Endres Kelly Dakota Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Peine Amanda Dakota Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RC Rs Ch Hvywght Dairy Steer
Davis Zach Dodge Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Schwartz Jeremy Otter Tail - East Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Wallin Spencer Freeborn Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Dicke Alan Goodhue Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Fellbaum Brett Morrison Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Twohey Eric Olmsted Class 6 - Heavyweight Dairy Steer RD
Stocker Jeffrey Scott Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Prigge Adam Winona Class 6 - Heavyweight Dairy Steer CH Ch Hvywght Dairy Steer
Greden Cole Winona Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Gerlach Alyssa Washington Class 6 - Heavyweight Dairy Steer BL
Endres Benjamin Dakota Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Werner Jacob Dakota Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Otte Trevor Dakota Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Quinn Myranda Martin Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RC Rs Ch Super Hvywght Dairy Stee Rs Ch Dairy Steer Shwp Int
Maanum Lacee Pope Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Stocker Joshua Scott Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Lewison Hannah Steele Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer BL Ch Dairy Steer Shwp Int
Udermann Jake Stearns Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Prigge Cody Winona Class 7 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Linder Megan Faribault Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer CH Ch Dairy Steer Shwp Sen Gr Ch Dairy Steer
Mattson Malory Freeborn Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Kern Simon Meeker Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Schaefer Lucas Mower Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Holtegaard Annabelle Olmsted Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Holtegaard Marjorie Olmsted Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Allard Shelby Pope Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Glisczinski Daniel Scott Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Bennett Megan Sibley Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer BL
Blackwelder Brett Stevens Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD
Wingert Kimberly Wabasha Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer PR
Thormodson Greta Otter Tail - West Class 8 - Super Heavyweight Dairy Steer RD